منصور حقیقت پور نماینده اردبیل در مجلس نهم کیست؟

سرتیپ پاسدار منصور حقیقت پور با اعلام ۱۰۳ هزار رای نماینده اردبیل در مجلس نهم رژیم شد. بنابر شکایت کاندیداهای رقیب پاسدار منصور حقیقت پور، به شورای نگهبان پاسداران برای انتخاب شدن “حاج منصور“ با دهها هزار رأی صندوق ها را پر کردند.

در شکایت یکی از کاندیداهای رقیب منصور حقیقت پور به نتایج انتخابات در اردبیل به شورای نگهبان تأکید شده که بیش از ۴۰۰۰۰ رأی به کل آرای هر کاندیدا اضافه شد ولی برای منصور حقیقت پور و کمال الدین پور موذن (دو کاندید انتخاب شده) ۵۰۰۰۰ رأی بیشتر به صندوق ریختند.
منصور حقیقت پور معروف به حاج منصور کیست؟
منصور حقیقت پور متولد ۱۳۳۸ در جنوب شهر تهران است که  پدرش اردبیلی است
از ابتدا ورود خمینی به ایران منصور فعالیتش را با کمیته ها شروع کرد و از اوائل سال ۱۳۵۹ عضو سپاه پاسداران شد
از طرف سپاه پاسداران مأموریتش شناسائی، تصفیه و سرکوب نیروهای انقلابی در دانشگاهها بود که در فاز سیاسی آنها را شناسائی و بعداز ۳۰ خرداد ۶۰ مستقیما در دستگیری و شکنجه و اعدام آنها نقش داشت.
پاسدار محسن رضائی فرمانده وقت سپاه در سال ۱۳۶۰ منصور حقیقت پور را فرمانده سپاه در کرج با مسئولیت مبارزه با مجاهدین گماشت.
منصور حقیقت پور در سال ۱۳۶۴ به فرماندهی فرودگاه ها و امنیت پرواز کل کشور از طرف سپاه پاسداران انتخاب شد. که نقش جدی در لجستیک تروریستی  و گروگانگیری برای سپاه را بعهده داشت.
در سال ۱۳۶۵ سپاه پاسداران در گسترش فعالیت های تروریستی قرارگاه رمضان را برای اقدامات تروریستی در عراق و قرارگاه بلال را برای عملیات تروریستی در کشورهای دیگر سازمان داد. بدنبال تشکیل قرارگاه تروریستی بلال منصور حقیقت پور در سال ۱۳۶۶ به قرارگاه بلال منتقل شد.
و با تشکیل نیروی قدس منصور حقیقت پور که در سپاه به او حاج منصور میگفتند، فرمانده سپاه ۵۰۰۰ نیروی قدس شد. که مأموریت این نیرو در ترکیه بود.
عملیات تروریستی روبودن و بشهادت رساندن مجاهد شهید علی اکبر قربانی در ۱۴ خرداد ۱۳۷۱  در استانبول یک عملیات مشترک بین وزارت اطلاعات و نیروی قدس بود که آخوند جنایت کار علی اکبریان (معروف به اکبری) از معاونت خارجی وزارت اطلاعات با منصور حقیقت پور (معروف به حاج منصور) فرمانده سپاه ۵۰۰۰ این عملیات تروریستی را انجام دادند.
منصور حقیقت پور از فرماندهان نیروی قدس در عراق
در نیمه دوم سال ۱۳۸۱ با مشخص شدن علائم سقوط دولت عراق سپاه قدس تشکیلاتی بنام ستاد کوثر  ایجاد کرد که سرتیپ پاسدار منصور حقیقت پور به سمت مسئول این ستاد انتخاب شد. از اواسط سال ۸۳، بعد از تغییراتی که در سازماندهی ستاد کوثر، و این ستاد تغییر نام به  ”ستاد بازسازی عتبات عالیات و پشتیبانی عراق “ داد.
سرتیپ پاسدار منصور حقیقت پور فعالیتهایش در عراق و دیگر کشورهای منطقه مانند لبنان و فلسطین و … مستقیماً زیر نظر قاسم سلیمانی فرمانده کل نیروی قدس قرار داشت.
در سال ۱۳۸۷ از طرف سپاه مأموریت یافت که به وزارت کشور منتقل شده و استاندار اردبیل شود. و ۱۸ ماه در این سمت بود
پاسدار منصور حقیقت پور بعنوان مدرس در دانشگاه امام حسین سپاه نیز حضور دارد

This entry was posted in فرماندهان سپاه, نیروهای سپاه and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply